24
Nis

Hakkımda

   Yazan: Yunus Emre Tozal   Kategori

Yunus Emre Tozal

1985 İstanbul’da doğdu. Babasından ve dedesinden Kuran’ı tane tane okumayı öğrendi. Ankara Muradiye Çubuk Kuran Kursu’nda Kuran eğitimi aldı ve hafız oldu. İstanbul’da eğitimine devam etti ve YTÜ Harita Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Mühendislik okurken 2005-2009 yılları arasında İnsan Yayınları’nda merakla başladığı editörlük çalışmaları sonucu çeşitli yayınevlerinde editör, metin yazarı, PR gibi görevlerde bulundu. 2009’da İBB Gençlik Meclisi’nde İstanbul GençLink dergisinin editörlüğünü yaptı. İlber Ortaylı’nın Türklerin Tarihi kitapları, editörlüğünü yaparak hazırladığı projelerden biridir. Yeni Şafak, Milliyet, Star gibi çeşitli gazetelerin kitap eklerinde, Dergâh, Virgül, Genç başta olmak üzere çeşitli dergilerde sanat, edebiyat ve düşünce dergilerinde yazılar yazdı, yazmaya devam ediyor.

2009-2015 yılları arasında yaklaşık 6 yıl boyunca aylık yayınlanan Ayraç Kitap Dergisi‘nin editörlüğünü, 2015-2018 yılları arasında da yine aylık yayınlanan Arka Kapak Kitap Dergisi‘nin Yayın Yönetmenliği’ni yaptı.

Coğrafi Bilgi Sistemleri’nde mühendislik işlerine ve edebiyat çalışmalarına devam eden yazar Chicago’da ikamet ediyor, Yusuf Heysem ve Sare’nin babası.